מאיקו הנדסה מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון רחב של פתרונות מתקדמים בתחומי הצבע והציפויים. הפתרונות השונים משפרים את תהליכי הייצור ואת איכות היישום שלהם. כדי להבטיח התאמה מלאה של חומרי הגלם לתהליכי הייצור, מעניק צוות היועצים של מאיקו הנדסה ייעוץ אישי. בנוסף, מספקת החברה דוגמאות של חומרי הגלם, כדי לבחון את השפעת החומרים על איכות הצבע ולמנוע בעיות העלולות להתעורר בזמן אמת.

התוספים של מאיקו הנדסה משפרים את תכונותיהם של הצבעים והציפויים ומונעים את היווצרות הבעיות הטיפוסיות לתהליך הייצור שלהם. התוספים השונים משמשים למגוון רחב של מטרות: שיפור צמיגות, מניעת היווצרות בועות, הקניית גימור מט או תוספת ברק, הגנה בקטריאלית, הגנה מפני קרינת UV, שיפור ההרטבה והפיזור של מלאנים או פיגמנטים, שיטוח הצבע, הרטבה של המשטח ו/או הורדת מתח הפנים, מניעת שריטות, שיפור פני שטח ווקסים.

בנוסף, מציעה מאיקו הנדסה תוספים חדשניים, מבוססי ננו טכנולוגיה, המעניקים הגנה מפני קרינת UV ושריטות.

מאיקו הנדסה משווקת מסמיכים איכותיים, המותאמים לשימוש במערכות צבע על בסיס מים או ממס:

 • מסמיכים על בסיס אוריאה
 • מסמיכים על בסיס אמיד
 • מסמיכים על בסיס אקריל

 

המסמיכים השונים משפיעים על מידת הצמיגות והזרימה של הצבע ומשמשים, בין היתר, למניעת נזילה שלו ושקיעה של פיגמנטים ומלאנים בתוכו. בנוסף, מספקת החברה מסמיכים אשר אינם רגישים לתחומי pH ולא דורשים התאמה של מידת החומציות, באמצעות אמוניה. מערך הפתרונות הנרחב מיועד להסמכת מגוון אפליקציות, משלל תחומים – דבקים, ציפויים, צבעים, משחות צבע ועוד.

מערך השרפים והאמולסיות המתקדם של מאיקו הנדסה מעניק פתרון כולל ליצרניות צבע וציפויים:

 • אמולסיה אקרילית – מוצעת כנוזל ומשמשת כחומר גלם בסיסי לייצור צבע, עבור מגוון תעשיות – טקסטיל, עיצוב, בנייה ועוד. בנוסף, מספקת מאיקו הנדסה שרפים אקריליים, המשמשים לייצור צבע על בסיס ממס, לצורך ציפוי מתכות, עץ, צבעי דרכים ועוד.
 • אמולסיה פולימרית – מגוון רחב של אמולסיות פולימריות, עבור מגוון תעשיות – עיצוב גרפי, טקסטיל, בנייה ועוד.
 • שרף אלקידי – פורטפוליו עשיר של שרפים אלקידיים מבוססי ממס, המיועדים לתעשיית הציפויים: שרף אקלידי קצר, שרף אלקידי בינוני, שרף אלקידי ארוך ושרפים מיוחדים ואסטרים מאפוקסי.
 • שרף אקרילי – שרפים מבוססי ממס, בעלי מגוון יתרונות: שימור צבע, עמידות בתנאי חוץ ועמידות למים וללחות. השרפים האקריליים משמשים למגוון יישומים, החל מציפויים לתעשיית הרכב והתעשיה הימית ועד לצבעים לסימון דרכים ולתרסיסים.
 • שרף אפוקסי – שרפים אפוקסים ומקשים איכותיים, המשמשים ליצירת ציפויים למגוון משטחים – רצפות, מתכות, אולמות ספורט וחדרי כושר ומשטחים רטובים. כמו כן, ניתן להשתמש בשרפים להגנה מפני קורוזיה, ליצירת אבקות אלקטרוסטטיות ולצביעת משטחים שונים. מאיקו הנדסה מציעה מערכות שלמות, הכוללות שרף, מקשה ומגוון תוספות ופילרים, בהתאמה אישית.

הסיליקונים של מאיקו הנדסה, המשווקים כנוזל או כאבקה, מקנים לצבעים עמידות בפני מים ולחות. הם מיועדים, בעיקר, לצבעי קירות רחיצים ולצבעי קירות שליכט אקרילי או שליכט מינרלי.

מאיקו הנדסה מספקת סיליקונים על בסיס מים, על בסיס ממס, כתוסף לצבע או לשימוש בתצורתם המקורית, לאחר דילול במים או בממס.

בתחום הפיגמנטים, מציעה מאיקו הנדסה מגוון פתרונות, המיועדים ליישומים רבים:

 • פיגמנטים עם אפקט פנינה, של חברת Oxen, בשלל גוונים ואפקטים: Silver white, Interference, Golden, Metal, Multi colour, Crystal ו-Intense sparkle.
 • משחות גיוון לשרפים מבוססות ממס או מים, של חברת Luengo Color S.L.
 • פיגמנטים טבעיים איכותיים, על בסיס Iron Oxide, של חברת Promindsa, אשר ניחנים ביתרון במבנה הלמילארי, המיועד ליישומים נגד קורוזיה.
 • פיגמנטים פלואורסנטים בשלל גוונים של חברת Vicome Corp, על בסיס ממס ומים. וכמו כן, מציעה החברה סדרה מיוחדת של פיגמנטים בגודל ננומטרי, המתאימים ל Inkjet.

המשמרים האנטי-בקטריאליים של מאיקו הנדסה משמשים לשני צרכים עיקריים:

1. הגנה על צבע המאוחסן בפחים, מפני עובש וחיידקים, אשר עלולים לגרום לשינוי תכונותיו.
2. הגנה על קירות לאחר צביעה מפני רטיבות וגשם, למניעת היווצרות עובש.